Który zestaw powinienem wybrać?

Nasze oscyloskopy samochodowe PicoScope są zaufane przez techników i inżynierów na całym świecie, od początkujących w branży motoryzacyjnej po mistrzów techników i producentów pojazdów. Oscyloskop diagnostyczny PicoScope to idealny towarzysz diagnostyki samochodowej. Ten selektor filtruje naszą pełną gamę wiodących na rynku oscyloskopów samochodowych, od 2-kanałowych zestawów startowych po 8-kanałowe zestawy mistrzowskie. Dla każdej aplikacji jest PicoScope.

Jeżeli nie wiesz jaki zestaw wybrać, dobrym punktem wyjścia będzie najpopularniejszy zestaw PicoScope dla motoryzacji: PQ 178 – Zestaw Standard z oscyloskopem 4 kanałowym.

Co masz do wyboru

Ikona

Kanały – 2, 4 a może 8?

Wielokanałowe wejścia oscyloskopu pozwalają na równoczesne wykreślanie różnych sygnałów. Dla edukacji i użytku domowego idealne są nasze 2-kanałowe zestawy startowe.

Nasz najpopularniejszy oscyloskop samochodowy ma 4 kanały wejściowe i ten sprawdzi się najlepiej w warsztatach samochodowych.

Dla osób pracujących nad złożonymi projektami badawczo-rozwojowymi i inżynieryjnymi oferujemy 8-kanałowy oscyloskop laboratoryjny samochodowy, zapewniający największą wszechstronność.

Ikona

Walizka czy gąbka?

Warsztaty mogą skorzystać z wkładek piankowych do wózków, które schludnie mieszczą się w tacy na narzędzia, ułatwiając organizację i zwiększając efektywność.

Jeśli jesteś w ruchu, walizka na oscyloskop to najlepsze rozwiązanie, pakując nasze oscyloskopy diagnostyczne i ich akcesoria razem, gotowe do pracy w terenie w każdej chwili.

Jak PicoScope może pomóc w warsztacie?

Użycie oscyloskopu diagnostycznego samochodu pomaga w rozwiązywaniu problemów w całej sieci elektrycznej pojazdu, pozwalając na inspekcję poszczególnych komponentów, sieci komunikacyjnych i ECM.

Używanie PicoScope pomaga Ci:

  • Podejmować świadome decyzje, testując poszczególne komponenty przed rozważeniem ich wymiany, eliminując tym samym domysły.
  • Z łatwością radzić sobie z problematycznymi, przerywanymi usterkami.
  • Skutecznie badać problemy pojazdów, nawet w przypadkach bez kodów usterek, z wieloma kodami usterek lub mylącymi kodami usterek.
  • Dokładnie diagnozować usterki ładowania i rozruchu.
  • Śledzić problemy z aktuatorami nie monitorowanymi przez ECM, w tym silnikami i wtryskiwaczami, upraszczając proces diagnostyczny.
  • Identyfikować problemy mechaniczne, takie jak kompresja i nieprawidłowo założone/poślizgnięte się paski rozrządu z precyzją.
  • Wskazywać źródło problemów NVH (hałas, wibracje i szorstkość), dostarczając cenne wskazówki do rozwiązania.
  • Dostarczać obiektywne wyniki zarówno menedżerom, jak i klientom, informując wszystkich interesariuszy na każdym etapie diagnostyki.

Oprogramowanie Diagnostyczne Pico Automotive

PicoScope jest zaprojektowany do użytku z naszym oprogramowaniem diagnostycznym samochodowym (PicoScope 7 Automotive i PicoDiagnostics), które oferuje przewodnikowe testy i narzędzia do pomocy w przechwytywaniu i analizie przebiegów. Program diagnostyczny jest zaprojektowany do użytku w różnych miejscach pracy i sytuacjach. Regularnie pracujemy nad aktualizacją naszego oprogramowania, nie tylko szybko radząc sobie z błędami, ale zawsze dążąc do dodawania nowych funkcji. Dostarczamy nasze oprogramowanie diagnostyczne bezpłatnie dla użytkowników PicoScope.